از برلین تا بناب

خاطرات یک پزشک

ما حالا حالا ها آدم بشو نیستیم

به نام حضرت دوست که هرچه داریم ازاوست

درد مارا نیست درمان الغیاث   هجر مارا نیست پایان الغیاث

با سلام به عزیزان جان !

و عرض تسلیت به مناسبت شب شهادت مولای متقیان علی ابن ابی طالب (ع) و آرزوی قبولی طاعات

در پی خاطره عمل جراحی ام ، و فلسفه ی وجودی تابلوی شلاق . یک از همکاران بزرگوارم که حق استادی بر گردنم دارند ، خبری ناگوار از کانال تلگرامی " پزشکان و قانون " برایم ارسال کردند و در پی آن کامنت هائی که برای هم دادیم، با کسب اجازه از محضرشان عین خبر و کامنتها را در اینجا می گذارم ، تا شاید تلنگری باشد برای جامعه بیمار اخلاقی ما . ( هرچند از نظر اخلاقی خود را سر تر از همه می دانیم) .

 

ضرب و شتم خانم دکتر پس از مرگ  بیمار

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهوازماجرای ضرب و شتم دکتر نگین بابادی دانشجوی مقطع دستیاری رشته بیهوشی بخش ارتوپدی بیمارستان رازی را تشریح کرد.

 

دکتراسماعیل ایدنی با اشاره به جزئیات این حادثه به ایرنا اظهار کرد: حادثه رخ داده در بیمارستان رازی اهواز نخستین حادثه در تعرض به پزشکان و کادر درمانی زحمتکش و نادیده انگاشتن تلاش‌ها و زحمات آنان نبوده و آخرین نیز نخواهد بود.

 

وی گفت: مرد ٧٠ ساله به‌علت شکستگی لگن با سابقه دیابت و فشار خون از ١١ روز پیش در بخش ارتوپدی بیمارستان رازی بستری شده بود و با‌وجود تلاش کادر درمانی به علت آمبولی ریه فوت کرد. پس از این حادثه دو نفر از بستگان وی با حمله به یکی از دانشجویان دختر دستیار بیهوشی که بر بالین بیمار حضور داشت، وی را مورد ضرب و شتم قرار دادند. بلافاصله پس از این اقدام با دخالت کادر حراست و پلیس بیمارستان، ضاربان دستگیر و بازداشت شدند.

 

وی این گونه حرکت‌ها را ناشی از فقر فرهنگی و تعصب‌های بیش از حد و غیرطبیعی دانست و گفت: این گونه حرکت‌ها باعث می‌شود تا ضمن مختل شدن کار درمان در بیمارستان‌ها ، کادر پزشکی هم انگیزه خود را از دست بدهد. باتوجه به این حادثه و ضرب و شتم پزشک زحمتکش بیمارستان رازی با شکایت خانواده پزشک و بیمارستان،مراجع قضایی اقدام به بازداشت مهاجمان کردند.

 

وی درخصوص وضعیت کنونی دکترنگین بابادی دانشجوی مقطع دستیاری رشته بیهوشی بخش ارتوپدی بیمارستان رازی هم گفت: در زمان حاضرحال این پزشک مساعد است.

 کانال تلگرامی پزشکان و قانون بپیوندید:

@pezeshkanghanon

 

 

 

-  :  با سلام بله جای تاسفه اینگونه حرکات که همه جا میتونه باشه , موارد خفیف تر با من در همین مطبم شده. که فقط برخورد کلامی بوده نه فیزیکی. که همه ناشی از فقر فرهنگی ست.  ولی راه چاره شلاق نیست.

 

همکارم خانم دکتر:

سلام

پنج شنبه در کلاس فلسفه پزشکی هم بحث را مطرح کردم. بله شلاق راه حل نیست ما به اصلاح ساختارهای فرهنگی نیاز داریم. ... گفتند شود و لیک به خون جگرشود...

-  : ولی خانم دکتر عزیز باید اعتراف کنم ما باوجود ادعای فرهنگ غنی بیش از صد سال از دنیای غرب عقب هستیم . و بقول عزیز نسین نویسنده چپ گرای ترک , که کتابی داره که به فارسی هم ترجمه  شده البته قبل از انقلاب که عنوانش اینه که "  ما حالا حالاها آدم بشو نیستیم  "

تا فرهنگ تمامیت خواه که از واحد کوچک اجتماع که خانواده باشه تا راس حکومت وجود داره , همین خواهد بود که هست..

چرا راه دور بریم , همین ساختمان پزشکان خودمون  !  ماشالله همه تحصیل کرده , ولی اینه رفتارشون در مورد نگهداری یک ساختمان , حالا از بیمار یا همراه بیمار بیسواد و کم سواد که عزیزش را از دست داده بهر علت چه توقعی میشه داشت!!!

هرچند هستند افراد بیسوادی که مرامشون بمراتب از تحصیل کرده هابیشتر .

ببخشید زیاد وراجی کردم , شب بخیر.

خانم دکتر:

حرف حق جواب نداره. ممنون از اظهار لطفتتون:

شب شما هم بخیر

الهی !

امشب که شب قدراست،همه قرآن به سرمکنند، مرا توفیق ده که قرآن به دل کنم.

  
نویسنده : نبضگیر ; ساعت ۸:۱٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٦ تیر ۱۳٩٥
تگ ها :