از برلین تا بناب

خاطرات یک پزشک

" با دونان چه باید کرد "

به نام حضرت دوست که رحمان ورحیم اوست

 

آن دهان کژ کرد و از تمسخر بخواند    نام احمد را دهانش کژ بماند

باز آمد کای محمد عفو کن    ای ترا الطاف علم مِن لّدن

من ترا افسوس می کردم زجهل    من بُدم افسوس را منسوب و اهل

 

گر تو کوری نیست براعمی حرج    ورنه رو کالصبر مفتاح الفرج

پرده های دیده را داروی صبر    هم بسوزد هم بسازد شرح صدر

آینۀ دل چون شود صافی و پاک    نقشها بینی برون از  آب و خاک

خوب خوبی را کند جذب این ِبدان    طیبات الطیبّن بر وی بخوان

(مولانا)

 

سلام بر عزیزان جان و سروران بزرگوارم در محفل خاطره گوئی مان. و سپاس فراوان از نظرات سازندۀ تان

با توجه به اینکه ،حدود 14 سالی که در آلمان تحصیل و کار می کردم ، و با اقشار مختلف آن دیار ارتباط تنگا تنگی داشتم. برداشتم از مردم آنجا در رابطه با ایران و ایرانی و اسلام،اینست که مردم آلمان ( و شاید بشود گفت،تقریبا اروپانیان و آمریکائیان) را به می توان به چند گروه تقسیم کرد.درصد قابل توجهی از مردم هیچ نمی دانند ایران کجاست! و شناختشان از اسلام در این حد است که گوشت خوک ومشروبات الکلی حرام است،وزنها باید حجاب داشته باشن و بالاخره مردها می توانند چندتا زن بگیرن.درصد زیادی از زنان مخصوصا زنان مسن هم ،که از مشتریان پرو پا قرص بعضی مچلات رنگین هستند،اطلاعات قوی در مورد زندگی خاندان پادشاهی کشورهای محتلف را دارند. مثلا میدانند،تاج ملکه فرح دیبا(پهلوی) چه شکلی است.و یا تاج ملکه الیزابت چند قیرات یاقوت وزمرد دارد،و یا ولیعهد اسپانیا چند تا دوست دختر دارد، و یا چرا لیلا پهلوی خودکشی کرد وو....

ولی درصد زیادی از قشر دانشجو و تحصیل کرده،بعلت تماس نزدیک با خارجی ها و داشتن مطالعه وعلاقه  به امور فرهنگی و سیاسی کشورهای مختلف ،وحتی بعلت ازدواج با شرقی ها،اطلاعاتشان راجع به اسلام و جهان اسلام و ایران نسبتا بالاست. در نتیجه به حرکتهای توهین آمیزی که از طرف صهیونیستها و سایر عناصر مزدورشان به مقدسات و عقاید مذهبی  انجام می شد،سریع و همراه با ما دانشجویان مسلمان عکس المل نشان میداند و با روشنگری و پخش اعلامیه و تظاهرات آرام خیابانی،اینگونه حرکات ضد ارزشی و ضد آزادی عقیده را،محکوم می کردند. و خوب بیاد دارم، بخاطرتمسخر و توهین به نماز خواندن مسلمانان توسط یک شومن آلمانی هلندی الاصل در تلوزیون آلمان، با برخورد منطقی ،او راوادار به عذر خواهی و باعث اخراج از برنامه هفتگی شوی خود از تلوزیون شدند.

ویا چند سال پیش بود که همسرآلمانی یک پزشک ایرانی به نام " بتی محمودی " فیلمی ساخته بود،که سراسر توهین به اسلام و به همسر سابق اش دکتر محمودی بود.که خود آلمانی ها و حتی در کشور بلژیک شدیدا با آن برخورد منطقی نمودند، و ابراز می نمودند،که این فیلم سراسر دروغ و بهتان است،و اظهار می داشتند که، بسیاری از ما ها با ایرانیان یا دوست هستیم و یا آنها را به همسری انتحاب نموده ایم،هرگز چنین چیزائی که در فیلم هست ، واقعیت ندارد.البته اختلاف بین هر زن وشوهری وجود دارد،همانطوری که بین زوجهای آلمانی و اروپائی نیز بمراتب بیشترهست، ولی این دلیل نمی شود،که دین و اعتقادات دیگران را که مثل ما فکر نمی کنند به سخره گرفت. و سرانجام باعث شدند،که این فیلم از کل اکران اروپا برداشته شود.

برداشت من با توجه به حشر ونشری که سالیان سال با اروپائیان داشتم اینست که خوشبختانه،ملتها با هم مشکلی ندارند.نمونه هایش را در خاطراتم بیاد دارید مثل کشیش میشائیل و یا کلاوز و... آلمانیها به ایرانیان بسیار علاقمندند و ایرانی ها را خونگرم و صمیمی میدانند، و با ایرانیان ازدواج میکنند و به دینمان و عقایدمان احترام می گذارند.و حتی بعضی نیز  مسلمان می شوند .مشکل ، ملتها نیستند،بلکه مشکل اصلی ، دولتها هستند،که بخاطر منافع سلطه جوئی شان دست بهر کاری میزنند. و با استخدام مزدورانی ، با تهیه فیلم،یا کشیدن کاریکاتور و یا نوشتن مقاله و یا کتابی،احساسات پاک مسلمین را جریحه دار کرده و آنان را وادار به حرکات خشن مثل آدمکشی،آتش زدن وو.. میکنند،تا مسلمین را تروریست،و اسلام و پیامبرش را اسلام زور وشمشیر وو... قلمداد کنند، تا بلاخره از آب گل آلود. ماهی بگیرند.

دوست بزرگواری پرسیده بودند، در مقابل این توهین ها چه باید کرد؟

همانطور که عرض کردم ، برای روشنگری ملتها مشکلی وجود ندارد. آنها خود نیز به دولتمندانشان معترض  هستند.به نظر این حقیر ما در دوجبهه می توانیم با اینگونه تحریکات مزورانه مقابله کنیم.

یک : ابتدا دولتمردان کشورهای اسلامی به جای کوبیدن بر طبل جنگ وستیز،از طریق بین المجالس و شورای امنیت و یا نمیدانم هر ارگان سیاسی مربوط به اینگونه موارد ،اقدام کنند و با گذراندن قوانین و راهبردهائی،برای همیشه از بروز اینگونه حرکات جلوگیری کنند.

دوم : ملتها و ارگانهای علمی ،هنری و فرهنگی غیر دولتی، با فعالیتهایی، مثل تهیه فیلم ،فیلمهای ویدوئی، و نوشتن مطالبی از سیرۀ انبیا الهی ، و خلق و خوی شرقی ها در فیس بوک، تیوتر،اینترنت، و تشکیل مجامع علمی، و نشر کتاب و جزوات وو..... برای روشنگری و نزدیک کردن ادیان و فرهنگهاا اقدام کنند.

الهی

    با ددان بتوان به سر بردن، با دونان چه باید کرد؟

  
نویسنده : نبضگیر ; ساعت ۱٠:٥٧ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٢ مهر ۱۳٩۱
تگ ها :