دعا نویس

 

به نام حضرت دوست که هرچه داریم از اوست

 

خوشا آنان که الله یارشان بی
به حمد وقل هو الله کارشان بی
خوشا آنان که دائم در نمازند
بهشت جاودان بازارشان بی

(بابا طاهر)

 

در واپسین روزهای شعبان و در آستانه ماه مبارک رمضان، بر تمام عزیزان جان و همراهان و همدلان همیشگی محفلمان سلام و عرض ادب میکنم.

امیدوارم که در ضیافت الهی امسال ، همچون سنوات گذشته ، عنایت حضرت دوست شامل حالتان گردد.و در ساعات سحر و افطار و لیالی قدر این حقیر را نیز از دعا فراموش نکنید.

 یه روز از روزا در اطاقکی که درمطبم برای استراحت در نظر گرفته بودم ، داشتم نماز ظهرم را می خوندم.که بیماری وارد اطاق انتظار شد،دید اطاق انتظار خالیه و مریضی نیست، از منشی پرسید که دکتر نیست؟

منشی جواب داد:

چرا هستش ! داره نماز می خونه،یه دقیقه بشین الان نمازش تموم میشه و میاد .

بیمار با لحن تمسخر آمیزی جواب میده:

 په !!! دکتری که نماز بخونه دیگه نمیشه بهش گفت دکتر !! نه بابا ! از اون دکتری برنمیاد ، بهتره دعا بنویسه . آخه بمن گفته بودن که این دکتره از آلمان اومده،خیلی خوبه،پس نگو از قم یا نجف اومده و دعا نویسه ، نه دکتر !! عجب شیّادهائی پیدا میشن!! و با عصبانیت و غُر زنان از مطب میره بیرون  .

منکه از پنجره اطاقکم تمام حرفای این بیمار عزیز را می شنیدم،نفهمیدم نمازمو چطوری تموم کردم. و رفتم تو فکر ! خدایا علت یا علل این طرز تفکر و بد بینی به پزشکان چیه؟ چرا باید تصور بشه که پزشک خوب ،باید حتما بی دین باشه؟ آیا دین با علم منافات داره ؟؟؟ آیا باعث و عامل این برخورد،  طرز زندگی و عمل ما خود پزشکانه ؟ وگرنه در ذات دین ایرادی نیست !!؟ آیا دین بد معرفی شده؟ و یا پزشکان بد معرفی شدن ؟؟ و آیا.. آیا.. آیا.....

خلاصه این بار هم سر نماز مثل همیشه فکرم به هزار جا رفت الاّ به اینکه در محضر حضرت دوست هستم و دارم با او سخن می گویم. نماز من کجا !! و نمازی که بابا طاهر ازش یاد می کنه کجا!!!

 خوشا آنان که دائم برنمازند...

الهی  !

از نماز و روزه ام توبه کردم.به حق اهل نماز و روزه ات توبه این "نا اهل " را بپذیر  !

/ 30 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
nadia

سلام دكتر عزيز مدتها بود كه فرصت نكرده بودم خاطرات شما رو بخونم من هم به دين وديناران بي اعتماد هستم .من يك پسر سندرم دان دارم كه 18 سالشه و خيلي به خاطر اين موضوع اذيت شديم به خاطر تشنجها و دكترهايي كه بي توجه بودن نسبت به درمان و همشون هم ادعاي مسلموني ميكردم.اگر ايران نبودم شايد وضعيت پسر من بهتر بود

مهتاب

سلام استاد خوشحالم که باز از خاطره هائی که سراسر آموزنده است برامون مینویسید. این خاطره هم یکی از خاطرات تلخی است که نشان دهنده اینست که چقدر دینداران ریا کار باعٍ شده اند که مردم از هرچه دیندار و دین است گریزان باشند. و دینداران عالم و با خدای واقعی چون شما را قدرش را ندانند.

قرتشت

سلام استاد. اتفاقا مادر م اعتقاد عجیبی به دست دکترهایی مثل شما داره[لبخند]

تو بی نظیری

سلام اقای دکتر خوبید خوشید سلامتید؟بابا چرا بیخبر؟؟خبر بدید ندید که ما میاییم همیشه....مطب جدید هم مبارک.....دلم براش سوخت.....عصبی نشید شما اگه یه بیماری که میاد مطبتون رو ببینید عصبی میشید؟؟نه...خب اینم یه بیمار بود...که اشتباهی به جای روانپزشک اومده بود مطب شما[سوال][ناراحت] هيچکس منتظر خواب تونيست که به پايان برسد . لحظه ها ميآيند سالها ميگذرند و تو در قرن خودت ميخوابي . هيچ پروازي نسيت برساند مارا به قطار 2000 و به قرن دگران مگر انگيزه وعشق مگر انديشه و علم مگر آئينه و صلح و تقلاو تلاش . بخت از آن کسيست که مناجات کند با کارش و در انديشه يک مسئله خوابش ببرد و کتابش را بگذارد در زير سرش و ببيند در خواب حل يک مسئله را و باشادي درگيري يک مسئله بيدار شود .

واحه ای در نیزار

اینجاست که شاعر میگه: حق داشتی مرا نشناسی به هر طریق من همچنان همانم و دنیا عوض شده!!!

سجاد

سلام آقاي دكتر وسيدبزرگوار نمازوروزه هاتون قبول درگاه حق ما خلوص وايمان محكم شما راقبول داريم ازوقتي كه مطبتون رو به ساختمان پزشكان اسعدي بردين ديگه لب تاب شما را تومطب نمي بينم چرا آپ نمي كنيين؟

شبنم

سلام اقای دکتر این بیمار اول باید فکرش درمان شه !!! [گل][گل][گل]