والله بالله این رسوائیست

به نام حضرت دوست که هستی ما از اوست

 

 

سلام بر عزیزان جان و همراهان دلنوازم . در آستانۀ شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) هستیم. شهادت این بانوی بزرگ عالم را به تمام شما عزیزان تسلیت عرض می کنم.

هفتۀ گذشته خبری از رسانه های داخلی انتشار یافت که دل هر انسانی را بدرد آورد.احتمالا اکثر دوستان خبر را شنیده اند. که

"دو بیماری که یکی پایش شکسته و دیگری بدنش سوخته،بعلت عدم توانائی پرداخت هزینه درمان، با آمبولانس بیمارستان، در بیابانهای اطراف تهران، رها می شوند"

هر انسانی با شنیدن این خبر اگر قالب تهی کند، بر او حرجی نیست ! اصلا برای من غیر قابل تصور است، نمی دانم چه بگویم.زبان و قلمم قاصر است از بیان این رفتار غیر انسانی. ادعای مسلمانی می کنیم،مدعی داشتن جمهوری اسلامی هستیم،نام امام خینی (ره)را بر بیمارستان نهاده ایم، مدعی هستیم که مسئولین و پزشکان و کارکنان همه مکتبی ، متعهد و متخصص هستند،و........... ولی نتیجه این همه ادعا باید چنین باشد؟!!!!!!!! ولله بالله این رسوائیست !!! با این عمل غیر انسانی نه تنها آبروی پزشکان را بردند بلکه ضربه مهلکی بر اعتقادات مان نیز افزودند.یاد نصیحتی که مرحوم آقای اسلامی ،یکی از موسسان دبیرستان جعفری اسلامی تهران، در جُشن فارغ التحصیل شدنمان برایمان میگفت ،افتادم. :

"مواظب حرکات و سکنات خود در جامعه باشید.اگر خطائی از شما سر زد، نخواهند گفت که این خطای شخص شماست، بلکه آنرابه مکتب امام جعفر صادق(ع) نسبت خواهند داد.چرا که شما دست پروردۀ این مکتب هستید. با آبروی این مکتب بازی نکنید! " .

 حال نیز چنین است.دنیا تمام اعمال مارا زیر زره بین دارد.تمام خطا ها و اعمال غیر انسانی مارا می بیند و انعکاس می دهد. و آنرا به حساب اسلام وشیعه و ایران می گذارند.ونتیجه اش این می شود که جوانهای ما از دین گریزان می شوند و حتی هویت ایرانی بودن خودشان را نیز در آنسوی مرزها مخفی می کنند.

شما بگوئید چه باید کرد! واقعا بعضی مواقع در مقابل اعتراض به حق جوانها در می مانم که چگونه از این رسوائی بدر آیم. وقتی در مقام مقایسه بر می آئیم ،شما قضاوت کنید ! آخه چه باید گفت!!!یادتان هست چندهفته پیش(پست: "بوی بهار می رسد "29اسفند89) براتون نقل می کردم که در بیمارستان وقتی داشتم شرح حال می گرفتم. توضیح می دادم که ما وقتی ببینیم که شما بعنوان بیماری که پایتان شکسته و در طبقه هفتم آپارتمانتان به تنهائی زندگی می کنید و کسی نیست که به شما برسد، شما را آنقدر در بیمارستان نگه می داریم که خوب شوید وقتی مطمئن شدیم که خود می توانید به کارهایتان برسید آنوقت مرخص تان خواهیم کرد. این عمل کرد آن کافران گوشت خوک خور وزهرماری خور اهل جهنم  است. و این دو بیمار پا شکسته و بدن سوخته را مثل یک زباله در بیابان انداختن ،عمل کرد من مسلمان شیعه اهل بهشت وتبعۀ  تنها کشور جمهوری اسلامی واقعی در دنیاست !!!!

ببینید فرق از کجاست تا به کجا!!!

دیروز دوستم " کلاوز" از لوبک زنگ زده بود، و می پرسید :

" سید این چه وضعیه آیا واقعیت داره این مسائلی که در ایران می گذره؟ یا دروغ است!!! تو که از اسلام و مکتبتان چیز دیگری تعریف می کردی!!! " دلم می خواست زمین باز می شد و مرا می بلعید. چه بگویم !! چه دارم که بگویم!!!

 

خدایا بنده ای درد آشنایم   بسر افتاده ای بی دست و پایم

زغمها سینه ام، دریاست دریا   گواهم گریه های های هایم

به درگاه تومی نالم بزاری   مرا بگذار با این ناله هایم

مرا در آتش عشقت بسوزان   مکن زین شعله سرکش رهایم

از این آتش دلم را پر شرر کن

بسوزان سوز دل را بیشتر کن

به اشگ مادری کز داغ فرزند   فرو ریزد برخ پیوسته سوگند

به بیماری که در هنگامۀ مرگ   برآید ناله اش آهسته سوگند

مرا در بیکسی پیوسته کس باش

بوقت ناله ها فریادرس باش

به بی پائی که در راهی خزیده   به بیدستی که دست از جان کشیده

به محرومی که نالد در شب تار   زغمها جان او بر لب رسیده

به آن بیماردار شب نخفته   که ریزد اشک محنت تا سپیده

به آن طفل یتیم بی پناهی    که لبخند محبت را ندیده

بده دستی که تا دستی بگیرم

زخجلت پیش محتاجان نمیرم

قسم بر گلرخ عاشق نوازی   که در او نیست رنگ بیوفائی

قسم بر مادری کز هجر فرزند   بود گریان به شبهای جدائی

قسم بر دختری کز راه پرهیز   شکیبائی کند در پارسائی

دورنگی را ز جان من جدا کن

دلم را با محبت آشنا کن

(مهدی سهیلی)

تا هفتۀ دیگر با نقل دردی دیگر بدرود.

    

/ 70 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حامد

یه بار توران خانم اومد یه گرد وخاکی راه انداخت و رفت. حالا هم این احمدی.لطفا نظرات اینجور ادمارو حذف کنین. اینا مخالف نیستن که بگید دوست ندارید نظرات مخالفین را سانسور کنید. اینا واقعا میکروب و ویروس هستن که هرجا برن اونجا رو آلوده می کنن.

حامد

حالا آقای جانباز آمدن ونظری دادن. نظرشون محترم. خدا اجرشون بده .جانشون رو دراه آزادی وطنمان به خطر انداختن. حلا هم از اثرات آن دارن رنج می کشن.خدا بهشون سلامتی بده. خب نظرشون چیز دیگریست . باز حرفی نیست.همه که نباید مقل هم فکر کننو ولی این احمدی شورشو دراورده. این آقا یا خانوم لایق این جمع نیست.

بی تا

سلام با آرزوی بهترینها برایتان شرمنده دیر بهتون سر میزنم اما همیشه از گودر میخوانمتون اگر نتوانید ریسک کنید نمی توانید رشد کنید . اگر نتوانید رشد کنید نمی توانید بهترین باشید . اگر نتوانید بهترین باشید نمی توانید شاد باشید و اگر نتوانید شاد باشید چه چیز دیگری مهم است وای چقدر جا موندم من بر می گردم بزودی به محض اینکه به همه دوستانم عرض ادب نمیودم [لبخند][گل][گل][لبخند]

سیاوش

سلام آقای دکتر عزیز. من سیاوش هستم و در آلمان (نورد راین وستفالن) دانشجو هستم. مدتیه خاطرات شما رو دنبال می کنم و از خیلی وقت پیشش شروع کردم به خوندن و الان به اینجا رسیدم. خیلی برام جالب بود چیزایی که نوشتین و همه جزییات در مورد آلمان و مردم را تایید می کنم و الان هم فرق زیادی با زمان شما نکرده و فقط خیلی چیزها راحتتر و بهتر شده ولی آدمهای بسیار مهربانی اینجا می شناسم و همیشه خدا را شکر می کنم که به جای هر کشور دیگری به آلمان آمدم. فقط گاهی فکر می کنم ای کاش این آزادی و احترامی که اینجا به انسانها و من خارجی می گذارند در ایران برای خود ایرانی ها وجود داشت. اخبار ایران و وقایع آن خیلی آزارم می دهند ای کاش ایران من هم اینطور بود... باید فرهنگ خودمان بالا رود تا درست شویم. آلمان اگر آلمان شد آن هم بعد از آن جنگ و ویرانی, فقط به خاطر فرهنگ بالای مردمش بود... دوست دارم با شما بیشتر در ارتباط باشم و از تجربه های شما استفاده کنم... شاد و پیروز باشید

الهام

درد الین نن اوخورام گورن دییر عشقه باخ

الهام

آغلارام آغلار کیمی، دردیم وار داغلار کیمی، خزان اولدوم توکولدوم، ویرانه باغلار کیمی.

میثم

سلام اقای دکتر عزیز و بزرگوار.امیدوارم از بددهنی و کج اندیشی برخی هتاکان که چشم دیدن محفل موفق و کم نطیرتان را ندارند ناراحت نشده باشید.به هر حال هر کار موفقی که معروف میشه یه عده معدود حسادت میکنند و در صدد بر میایند تا انگیزه های صاحبخانه را کم رنگ کنند.برای این زمان باید به حافظ ب بناه برد.ما اگه تو هر چیزی عقب مانده باشیم در عوض شاعرانی چون سعدی و حافظ داریم که دنیا نظیرشانرا هرگز نخواهد دید.اسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است با دوستان مروت با دشمنان مدا

قرتشت

سلام استاد . توی کلاس زبان آلمن اسم نوشتم. اولین جلسه اش هم برگزار شد.خیلی عالی بود.از شما بسیار سپاسگزارم که من را به زبان آلمانی علاقه مند کردین.[گل]

شكوفه

سلام [گل][گل][گل] ببخشید آقای دکتر دانشجویانی که برای ادامه تحصیل خارج از کشور میروند مدتی طول میکشه تا به زبان آن کشور مسلط شوند آیا این دانشجویان سر کلاس و حتی زمان جوابگویی به امتحان دچار مشکل نمی شوند ؟ خصوصا در کشور آلمان و آیا دانشجویانی بودند که به علت مشکل زبان انصراف بدهند و مشکلاتی از این قبیل. موفق و پایدار باشید و در پناه حق التماس دعا [گل][گل][گل][گل][گل]

شبنم

سلام اقای دکتر خیلی ها مدعیان بی عمل اند! [گل][گل][گل]