" چند خوردی چرب وشیرین از طعام "

به نام حضرت دوست که هر چه داریم از اوست

 

این دهان بستی دهانی باز شد  تا خورندۀ لقمه های راز شد

لب فرو بند از طعام و از شراب   سوی خانِ آسمانی کن شتاب

گر تو این انبان زِ نان خالی کنی   پر ز گوهرهای اجلالی کنی

طفل جان از شیر شیطان باز کن   بعد از آنش، با ملک انباز کن

چند خوردی چرب وشیرین از طعام   امتحان کن چند روزی در صیام

چند شب ها خواب را گشتی اسیر   یک شبی بیدار شو دولت بگیر

 

سلام بر عزیزان جان روزه دار و یاران همدل و همراه شب خاطره ها . نماز و روزه وطاعات و راز ونیازتان قبول حضرت دوست باد.

اگر خاطرتان باشه ، خدمتتون نقل کرده بودم که، بلاخره مجوز مطب در تهران را گرفتم . صبحها در دانشگاه به تدریس و درمان می پرداختم و بعد از ظهر ها در مطب خصوصی ام طبابت می کردم. ودر مطب از روش درمان " نویرال تراپی " که قبلا وصف آنرا نیز براتون عرض کرده بودم،نیز استفاده می کردم. خدا را شکر این روش هم خوب جواب داده بود. و بیمارانم راضی بودند.ولی اگر یادتون باشه من در آلمان بعلت ذیق وقت فقط کورس A  را دیده بودم. تصمیم گرفتم حالا که نتونستم تخصصم را در آلمان ادامه بدم،لااقل برم آلمان ادامه کورسها را یعنی کورس B  و C   را نیز بگذرونم. ومدرک پایانی آنرا کسب کنم. با آکادمی نویرال تراپی آلمان تماس گرفته و تقاضای شرکت در کورسهای یاد شده  را کردم آنها هم بلافاصله تمام برنامه خود را برام فاکس کردند.وپنجاه مارک آلمان غربی هم را به حسابشان واریز کرده وازشون تقاضا کردم که یک دعوت نامه جهت شرکت دراین دوره ها که حدود سه ماهی طول می کشید برام بفرستند تا بدینوسیله بتونم از سفارت آلمان ویزا بگیرم. که آنها هم بلافاصله دعوت نامه را برام فرستادند.

خب حالا از طرف آلمان خیالم راحت شد،حالا موند اجازه و مرخصی گرفتن از محل کارم و گرفتن گذرنامه و ویزای آلمان.ابتدا دانشگاه باز شروع کرد ساز مخالف را زدن. که ما این نویرال تراپی رانمی شناسیم و نمی توانیم در موردی که ارزش علمی ندارد،بودجه ای برایش در نظر بگیریم.وو... ده ها ایراد دیگر گرفتن.

عرض کردم،از این که نویرال تراپی را نمی شناسید، این مشکل شماست. خب سعی کنید بشناسید. مگر هرچیزی که شما نمی شناسید ،دلیل بر اینست که غیر علمی ست! و ارزش علمی ندارد؟؟!! مگر شما بر تمام علوم دنیا آشنائی دارید ؟ این چه منطقی ست ، چون من نمی شناسم پس غیر علمی ست ؟؟!! خیلی ها خدا را نمی شناسند، به متافیزیک اعتقادی ندارند، پس شما دلیل آنها را قبول دارید ،چون خدا را نمی شناسند ،پس خدائی وجود ندارد؟؟!! جاهل بودن به علمی دلیل بر غیر علمی بودن آن نیست. شما اگر ایرادی بر این نویرال تراپی دارید. از نظر علمی آنرا رد کنید و در ژورنالهال علمی دنیا مطرح کنید،تا نه تنها من بلکه تمام مراکز علمی دنیا متوجه آن شوند و تئوری خود را ابطال یا اصلاح نمایند.

ولی خب در منطق آقایان مرغ یه پا داره که یه پا داره وبعد از بحثهای فراوان زیر بار نرفتند که نرفتند. سرانجام رفتم پیش جناب آقای محسن رضائی که اون زمان فرماندۀ کل سپاه بودند. و قصد ونیت خود و مخالفتهای وارده را خدمتشان عرضه داشتم. و از ایشان تقاضا کردم. از آنجائیکه از زمان استخدامم تا کنون یک روز هم نه مرخصی رفته ونه استعلاجی گرفته ام، لذا دستور فرمائید که مرخصی هائی که طلب دارم و بعلاوه یک ماه هم مرخصی بدون حقوق داده شود . و من باهزینه شخصی خود بروم آلمان تا این دوره را بگذرانم. وباز برمی گردم برای بیماران این ملت و سازمان شما انجام وظیفه می کنم.سرانجام ایشان با پیشنهاد من موافقت کردند. و دستورات لازمه را برای خروج از کشور را دادند.

خب این خان بزرگ را  با موفقیت پشت سر گذاشتم. ماند گرفتن گذرنامه.برای گرفتن گذرنامه باید شناسنامه ام را عوض می کردم.اون زمان یعنی تا سال 70 ،71 هنوز گذرنامه ها مال زمان شاه بود. وداشتند به مرور عوض می کردند.منهم گذرنامۀ  قدیمی خودم را داده بودم، به ادارۀ ثبت احوال که عوض کنند. ولی از شناسنامه جدید هنوز خبری نبود.حالا گرفتن این شناسنامه و گذرنامه یعنی خان دوم بماند برای هفته بعد.تا هفتۀ دیگر با ادامۀ حکایت بدرود.

الهی  !

هر نقمت وزحمت بر من آید،نعمت و رحمت است ،وهمه تلخیها در کامم شیرین تر از عسل است، وهر دشواری برایم آسان است جز این که گرفتار احمق شوم ، به عزِّت و عظمتت در چنگ احمق گرفتارم مکن !

/ 48 نظر / 49 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علی

بازم گلی به حمال آقای محسن رضائی که موافقت کردن.[لبخند] خدائیش خیلی لطف کرده. شما میدنید که یک نظامی را بهش خروجی نمیدن اونم زمان جنگ.درسته که شما کارتون نظامی نبوده ولی بهر حال پرسنل پزشک نظامیان بودید. خیلی شانس آوردید. [گل][گل][گل][گل][گل][گل]

سروش

حالا این نویرال تراپی چی هست که اینا قبول نمی کردند؟

رها

سلام بر شما واقعا توی این دنیا کار سختیه که گفتار احمق نشیم!!!!!!!!!!

نسرین

سلام بر استاد تمامی اعیاد گذشته و نیامده بر شما مبارک . طاعاتتون هم قبول . التماس دعا هم داریم برای شب های آتی . کلا همه چی رو پی دی اف کردیم . انگاری تو سرزمین این دوستای اصفهونی بودم [نیشخند] جای هاجرمون و دوستاش رو که اهل همون دیارند هم سبز میکنیم . والا عرض کنیم خدمتتون که ما غایب بودیم ولی غیبتمون موجهه ! ولی اجازه ؟ والدیمون نیومدن که موجه کنند غیبتمون رو . حالا اینبار رو ببخشید . دفعه ی دیگه قول میدیم تکرار نشه . ما که میدونیم شما از اون استادهایی هستید که نگن اگه 3 تا غیب داشته باشی نیا سر کلاسم برو درست رو حذف کنو اینا . هر چند ها ! ما هیچ چی نمیشیم آخرش ولی سعی میکنیم ادای یاد گرفتن رو درآریم . بله یاد گرفتیم این جلسه که دنیای من همین اتاقی نیست که الان توش زندگی میکنم !

سودابه

استاد چهارشنبه است ومنتظر خانهای بعدی هستیم.[لبخند]

رکسانا

(¯ `•?.•´¯) _____ (_.•´/|\`•._) _______ (_.:._)__(¯`:´¯) __(¯`:´¯)__¶__(¯ `•.?.•´¯) (¯ `•??.•´¯)¶__(_.•´/|\`•._) (_.•´/|\`•._)¶____(_.:._)_¶ __(_.:._)__ ¶_______¶__¶¶ ____¶_____¶______¶__¶¶ ¶¶ _____¶__(¯`:´¯)__¶_¶¶¶¶ ¶¶¶¶ ______(¯ `C.?.•´¯)_¶¶¶¶¶ ¶¶¶¶¶ ______(_.•´/|\`•._)¶¶¶¶¶¶ ¶¶¶¶¶¶ _______¶(_.:._)_¶¶¶¶¶¶¶ ¶¶¶¶¶¶¶ ¶_______¶__¶__¶¶¶¶¶¶¶ ¶¶¶¶¶¶¶ ¶¶¶______¶_¶_¶¶¶¶(¯`:´¯)¶¶¶¶¶ ¶¶¶¶

meysam

سلام دوست خوبم از مطالب خوب و جالب وبت ديدن كردم خوشحال ميشم به ما هم سري بزني[گل]

امین یا رب العالمین

شبنم

سلام اقای دکتر ارزو به دل موندیم یه بارم که شد بیبنیم کارا بدون هفت خان باشه.[گل][گل][گل]