مژده ای مرغ چمن فصل بهار آمد باز

مژده ای مرغ چمن فصل بهار آمد باز

موسم می زدن و بوس وکنار آمد باز

وقت پژمردگی و غمزدگی آخر شد                   روز آویختن از دامن یار آمد باز

مردگی ها و فرو ریختگی ها بشدند                  زندگی ها بدوصد نقش ونگارآمدباز

زردی از روی چمن بارفرابست وبرفت            گلبن ازپرتو خورشید ببار آمد باز

ساقی ومیکده ومطرب ودست افشانی                بهوای خم گیسوی نگار آمد باز

گرگذشتی بدر مدرسه با شیخ بگو                     پی تعلیم تو آن لاله عذار آمد باز

دکّۀ زهد ببندید در این فصل طرب

که بگوش دل ما نغمۀ تار آمد باز

(امام خمینی ره)

 

سه روز بیشتر نمونده به ساعت تحویل،نزدیکه عیده،میدونم همتون سرگرمه انجام کارهای شب عید هستید،بعضی از عزیزانم وسایلشون وجمع می کنند،که خودشونو به شهرشون،خانوادشون برسونن.که لحظه تحویل در کنار هم باشن.بعضی هم بخاطر را دور و در خارج کشور بودن،با حسرت به سالهایی که درچنین لحظاتی پیش پدر و مادرشون بودن،فکر می کنند.همانطور که من سالها درغربت به تنهایی و گاهی با بعضی از دوستان که مثل خودم تنها بودن این لحظات را سپری می کردم.

از فرصت استفاده کرده به تمام دوستان دور کرسی نشینانم که در این مدت گرما بخش محفل کوچک ما بودند،وبه تمام عزیزانم از دورترین کشورهای آسیای شرق گرفته تا شهرهای مختلف میهن عزیزمان،وتا اروپا و آمریکا که با نظراتشان به من دلگرمی می دادند،سال نو را تبریک میگم. وبراتون سالی سبزسبز،سلامتی وهمراه با موفقیت درتمام ابعاد زندگی آرزو می کنم.در مسافرتهای نوروزی بهتون خوش بگذره،ومنوهم یاد کنید. وبرای شنیدن ادامه حکایتها و خاطره ها شمارا پای درخت گیلاس باغچه کوچک حیاط مان دعوت میکنم.تاریخ محفل مان: بعداز سیزده بدر.تاچهارشنبه شب 18 فروردین 89 خدا حافظ تان باد.

راستی داشت یادم می رفت.خبر دار شدم که سما خانوم عزیز که یکی از دور کرسی نشینان ثابت ما بودند و هستند،زندگی مشترک با محبوبشان را جشن گرفتند.از همین جا از طرف خود و تمام دوستان این جمع بهشون تبریک میگم. وامیدوارم این وصلت بسیار مبارک باشه وهمیشه خوشبخت و سعادتمند باشند.انشاالله 18 فروردین 89 درباغچه کوچک مان زیر درخت گیلاس منتظرعروسمان سما خانوم به همراه شادوماد هستیم.

تا درودی دیگر بدرود.

 

/ 23 نظر / 204 بازدید
نمایش نظرات قبلی
کوثر

سلام.. امیدوارم که امسال سال خوبی برای همه باشه.ما بی صبرانه منتظر ادامه ی خاطرات شما هستیم...[لبخند]

فخر السادات

سلام! مجددا سال نو مبارک. سال خوبی رو آرزو مندم براتون بابا جونم. تو این مدت که نبودم عجب خانواده مجازی بزرگی برای خودتون درست کردین.... خاطره های دو پست قبلی تون رو با اینکه از زبون خودتون شنیده بودم و لذت شنیدنش رو تجربه کرده بودم لذت خوندشون رو هم به اونها اضافه کردم....جشن و شادی ها رو به صاحبانش تبریک می گم و برای همه چنین روزهای شادی رو آرزو مندم[گل]

عسل موسوی

سلام سال نو بر شما و خانواده محترمتان مبارک امیدوارم به تموم آرزوهاتون برسید امسال

دریا

سال نوی شما مبارک با آرزوی دنیایی پر از شادی و صلح و مردم سالاری واقعی!

کوثر

من اخم نکردم...[نیشخند] صبر کردم شاید حل بشه! اما نشد...برای همین مجبور شدم که دیگه ادامه ندم...[ابرو] شما هم مواظب این دنیای مجازی باشید...[لبخند]

کاف

سلام... امیدوارم سال خوبی داشته باشید. باعث افتخاره که آقای دکتر به وبلاگ ما تشریف بیارن...[لبخند]

سمیه

سلام. سال نوتون مبارک باشه آقای دکتر. 18 فروردین ما چیزی نمونده تا تموم شه اما خب برای شما هنوز ادامه داره. من مجبورم تا صبح صبر کنم... چه خوبه که تو باغچه تون همه جمع هستند کوثر خانم هم هست که جای بلاگش خالیه... شاد باشید و پیروز.

عسل موسوی

سلام پس چرا آپ نمیکنید من مرتب سر میزنم به امید مطلب جدید