" دیدار دوست "

دوستان عریز امر کرده بودند که یک مثالی از روش درمان با سیستم نویرال تراپی عرض کنم.امروز سعی میکنم یک نمونه خدمتتون بیان کنم.که از سمیناری در وین پایتخت اتریش گزارش شده.

خانومی 30 ساله مدتی بود که ازیک درد انقباضی در ناحیه چپ قلب اش رنج میبرد که به شانه  وبازوی چپ تا انگشتانش منتشر می شد. واین درد بیشتر در حالت نشسته پیش می آمد،نه در حالت فعالیت بدنی یا در حالت خوابیده.

پزشک خانواده بیمار با نوار قلبی های متعددی که میگیرد هر بار نوار علائم ،اختلال گردش خون قلبی را به فرم فقدان R  در V1 – V3 را نشان می داد. پزشک خانواده بیمار را به یک پلی کلینیک دانشگاهی ارجاع می دهد ،که در آنجا هم همین تشخیص را می دهند.ودر آنجا همان درد بعلاوه درد در پس گردن ودردهای سوزنی فرم در ناحیه چپ سینه نیز اضافه می شود.رادیولوژی از معده ورودها وکلیه و سینتی گرام از گواتر همه سالم نشان می دهد.کوروناروگرام کاملا طبیعی بود طوریکه هرگونه تنگی عروق فلبی را رد می کرد. در یک ونتریکولار گرافی در قسمت دیوارۀ جلوی نوک بطن چپ محدودیت انقباضی و در ناحیه پشت دیوارۀ دیافراگم یک هایپر کونتراکسیون نشان می دهد.علت تغییرات نوار فلبی و اختلال انقباضی در اثر ترومبوز درشاخ بطن چپ جلوئی را مصرف سیگار و داروهای ضدبارداری داده شد. لذا بیمار را از مصرف سیگار و داروی ضد بار داری مطلقا منع کردند.

روان درمانی و داروهای ضد افسردگی بدون نتیجه بود.بلاخره بیمار وقتی نتیجه ای نمی گیرد به کلینیک درد درمانی مراحعه می کند.در معاینۀ کامل اولیه متوجه میشویم که یک شکستگی در ناحیه ترقوۀ چپ داشته که بد جوش خورده.بیمار می گوید که این شکستگی مربوط به شش سال قبل می شود.

در ناحیه چپ پس گردن تا محل رشد موی سر، و در خط میانی تا قسمت چپ گردن الی لبه چپ استرنوم وشانه و تمام بازو ی چپ تا انگشتان یک درد شدید وجود داشت.طبق اظهاربیمار درتمام این ناحیه احساس درد همراه باسوزش را دارد.

نوار قلبی باز مثل گذشته فقدان Rدر V1_V3  را نشان می داد.ارگومتری تا 140 وات در حد نرم را نشان می داد.آنژیوگرام ساب کلاویای چپ طبیعی بود.رادیولوژی توراکس نیز خوب بود فقط در رایوگرافی مهرهای گردنی بین C1  وC3 یک وضعیت کششی آشکاری را نشان می داد.

ارزیابی :

ذر این بیمار ما غیر از فقدان R در V1-V3 در اثر اسکاری که در راس دیوارۀ قدامی بطن چپ وجود دارد،یک Sympathalgie در ناحیۀ ساب کلاویای چپ (پس گردن-شانه-بازو) در اثر شکستگی ترقوه چپ ، با دیسلوکالیزاسیون آشکار  ad axim et attlatus دیده میشود.که بد جوش خورده.

درمان :

در محل شکستگی و سرخرگ ترقوه نویرال تراپی " لوکال آنستزی درمانی " انجام می دهیم.بلافاصله بیمار اظهار می دارد که درد از تمام مناطق یاد شده بر طرف شد.این درمان به فاصله یک هفته سه بار تکرار می شود،تا درمان کامل گردد.بعد از آن بیمار اظهار رضایت کرده وتمام علائم قبلی برطرف می شود.البته بیمار را جهت داشتن  شکستگی قدیمی ترقوه فیزیو تراپی هم توصیه میشود.حال بیمار مدت چند سالیست که بدون درد زندگی آرامی دارد .

 

 

/ 53 نظر / 29 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فتانه

نسیمی دمید از باغ دوستی ، دل را فدا کردیم .

شکوفه

آينده متعلق به كساني است كه در آرزوي آن هستند و به آن ايمان دارند.((مصطفي كمال پاشا))

شکوفه

الــــــــــــــــــــهی! هر شادی که بی تو است،اندوه آنست... هر منزل که نه در راه تُست زندانست... هر دل که نه در طلب تُست ویرانست... یک نفس با تو به دو گیتی ارزان است... یک دیدار از آنِ تو به صدهزار جان رایگان است...

شکوفه

سلام اقای دکتر [گل][گل] ببخشید دیر اومدم [خجالت] انشالله که خوب هستین و حتما که ما رو از دعای خیرتون محروم نکردید و بالاخره اقای دکتر با کلی دوندگی موفق شدین تشریف ببرید باید خاطرات بعدتون در المان جالب باشه .مشتاقانه منتظر هستیم انشالله که سلامت و پایدار باشید [گل][گل]

شکوفه

[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]... تقدیم شما [گل][گل][گل][گل][گل] التماس دعا [گل][گل][گل][گل][گل][گل]...........

حاشیه

نبضگیر عزیزسلام.با کار تازه ای به روز شده ام و منتظر نظر واقعی شما و مثل همیشه دعوتید به بی تعارفی مدتهاست كه مساحت وطنم مسافتي است از خانه تا به اداره -سالهاست كه چسبيده ام/ به خانه و زندگي ام هر چه مي كنم اما نمي چسبد نه اين خانه / نه اين زندگي به من-

بی تا

سلام جناب دکتر شما خوبید عیدتان هم مبارک با بهترینها در دنیا برایتان ببخش کم پیدا هستم ولی میخونم براتون روزهای خوشی را آرزومندم گرفتار این زندگی مادی شده ام ولی دوستان را هرگز از یاد نمیبرم رسمم اینچنین نیست [لبخند][گل] چقدر خوب است آدم گاهی به اندازه ی تمام نداشتن هاش از دنیا طلب کار باشد.... در و دیوار این شهر را هر روز رنگی نو میزنند دل پوسیده ی ما را کسی اما با نوای آشنای یک سلام صیقل نمیدهد یک متن ساده را صد بار می خوانم و هیچ نمی فهمم اش!

امیر

سلام دکتر جان بابت توضیحات در مورد نویرال تراپی سپاسگزارم.[گل]

شبنم

سلام اقای دکتر [گل][گل][گل]