" هله ، نومید نباشی که تورا یار براند "

ادامه توصیحاتی در مورد نویرال تراپی

الف : درمان منطقه ای یا زگمنت تراپی

ابتدا این روش درمانی را " آنستزی تراپی " می گفتند ولی بعدها "کیبلر" چون اساس درمان از راه و مسیر زگمنتی است، نام آنرا زگمنت تراپی گذاشت.اساس درمان زگمنت تراپی بر روی دانشی است که ما از واکنشهائی که سیستم عصبی از خود نشان میدهند، داریم. همانطور که میدانیم، یک تحریک در پیرامونی می تواند از طریق نخاع به زگمنتی که مربوط به ارگانی می شود منتقل شود( و بلعکس) از طریق Kuti visceral reflex away یا از عضوی از طریق نخاع به عضوی دیگر از طریق viscerocranium visceral reflex awayمنتقل می گردد.

هر اخلالی در هر نقطه ای از بدن میتواند روی کل واحد فونکسیونی منجر به عکس العملی شود. وبه تعبیری هرگز یک عضو بیمار نمیشود،بلکه کل بدن انسان بیمار است.

با آنستزی لوکال هدفمند =(نویرال تراپی) در بافتهای مختل شده مثل(پوست،عضلات،پری اوست،ریه،پریتونئوم،عروق و نروها و گره های سمپاتیک مربوطه)مسیر رفلکسهای پاتولوژیکی را نه تنها قطع می کند بلکه تمام فونکسیونهای وژتاتیو را نیز توسط رپولاریزاسیون ممبران سلولهای مختل شده را به حالت عادی برمی گرداند.

وقتی صحبت از زگمنت میشه ،جهت یاد آوری باید عرض کنم که بدن را به 30 زگمنت تقسیم می کنند.

8زگمنت گردن Zervikalesegment : C1 – C8                                                      

12 زگمنت سینه                    Thorakalesegmente : D1- D12  (Th1 – th12)                                         

5 زگمنت کمر Lumbalsegmente : L1 – L5                                                          

5 زگمنت خاجی Sakralsegmente : S1 – S 5                                                       

در این روش بطور هدفمند در ناحیۀ زگمنت بیماری ،یک بی حس کننده تزیزیق می شود.

واما زندگی تنها ماده نیست،بلکه به انرژی هم وابسته است.هر سلول ازیک باطری-پتاسیم کوچکی تشکیل شده که دارای 40 الی 90 میلی ولت پتانسیل می باشد. با هر محرکی میتونه این باطری خالی بشه یا بعبارتی دپولاریزه بشه:Depolarisation

سلول معمولا بلافاصله خودشو شارژ می کنه یا به تعبیری رپولاریزه میشه:Repolarisation .انرژی حاصله از طریق متابولیسم اکسیژن بدست میاد.بعد از یک محرک قوی یا مجموعه ای از تحریکات (شیمیایی،قیزیکی ویا ضربه "تروما" ) سلول دیگه نمی تواند به توان سابقش برگرده.و به تعبیری دچار دپولاریزاسیون مدام می گردد و درنتیجه سلول نمیتواند روی مجموعۀاطلاعات خود کار کرده وتمام فونکسیون خود را انجام دهد.وبدینترتیب با دپولاریزه شدن ریتمیک پالس های ناحیه اخلال " interference field" را ارسال می کند( = یعنی منطقه اخلال " interference field "را تولید می کند.

هر انسانی یک ارگان ضعیفی دارد(Locus minoris resistentiae)، که در اثر منطقه اخلال زودتر از ارگانهای دیگر بیمار می شود. با لوکال آنستزی که در منطقۀ اخلال ایجاد می کنیم،(نویرال تراپویتیکوم)یک پوتنسیال بالائی بوجود می آیدکه باعث رپولاریزه واستیبل میشود. در نتیجه فونکسیون مختل شده در حلقه سیستم نویرو وژتاتیو( نویرال،هومورال،هورمونال وسلولر و...) دوباره به فعالیت می افتد.حداقل برای مدتی. با تکرار این روش ارگانیسم یاد می گیرد که هر بار بهتر خودش پوتنسیل تولید کرده و حفظ نماید.: واین یعنی پروسه درمان.

هفته آینده سعی می کنم مثالهائی از بیمارانی که در گنگرۀ نویرال تراپی در وین پایتخت اتریش معرفی شده اند را برای شما مطرح کنم. خسته نباشید تا هفتۀ آینده. بدورد .

 

/ 41 نظر / 49 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فتانه

سلام آقای دکتر من از توصیحاتتون راجع به نویرال تراپی چیز زیادی نفهمیدم.چون به اصطلاحات پزشکی آشنائی ندارم. ولی سئوالی دارم میشه کمر درد مزمن را درمان کرد؟

پریدخت

سلام اقای دکتر عزیز همچنان زیبا مینویسید[گل][گل]

سروش

آخ آخ پس شما فامیل منافق هم داشتید؟؟!![گل]

مهتاب

هله ، نومید نباشی که تورا یار براند گرت امروز براند نه که فردات بخواند؟! خیلی خیلی قشنگ بود دستتون درد نکنه استاد [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

ایران دخت

سلام بر استاد بزرگوارم... عید فطر رو بهتون تبریک میگم...طاعات و عباداتتون و دعاهاتون مورد قبول درگاه حضرت حق![گل][گل][گل]

کاوسی

[گل]سلام و خدا قوت الهي ما ذا وجد من فقدک و ما الذي فقد من وجدک معبودا! هر که تو را گم کرد، چه يافت؟ و آن کس که تو را يافت، چه گم کرده است؟ و تو اي دوست اگر جرعه اي از سبوي محبت محبوب چشيده يا حکايتي از آتش عشق معبود شنيده باشي، نيک بر اين حقيقت واقف خواهي شد. حلول عید سعید فطر بر شما مبارکباد. خداوند دعای روزه داران واقعی را در حق همه ی ما مستجاب بفرماید.

شکوفه

سلام دوست گرامی عید سعید فطر و پایان ماه صیام بخواهیم از خدای ذو الجلال و الکرام که تا سال آینده، صفا و پاکی دل حفظ بشه و نباشیم از انسانهای غافل عید فطر بر شما مبارک بروزم و منتظر حضور پر مهر شما [گل][گل][گل][گل][گل][گل]

مولود

سلام آقای دکتر یدتون مبارک همواره سربلند باشید یا حق

شبنم

سلام اقای دکتر واقعا احساس خوشحالی داشتم در اتمام این خاطرتون[.لبخند] متشکر از توضیحاتتونم در مورد نویرال تراپی. [گل][گل][گل]